Cylinder DSBC-100-50-PPVA-N3 festo - Hoàng Anh Phương
THÔNG TIN SẢN PHẨM:
Cylinder DSBC-100-50-PPVA-N3 Festo
Operating medium Compressed air to ISO 8573-1:2010 [7:4:4]
Mounting position optional
Conforms to standard ISO 15552
Piston-rod end Male thread
Design Piston Piston rod Profile barrel
Stroke 50 mm
Piston diameter 100 mm
Piston rod thread M20x1.5
Cushioning Pneumatic cushioning, adjustable at both ends
Position detection Via proximity switch
Symbol 00991235 Variants Piston rod at one end
Operating pressure 0.04 MPa ... 1.2 MPa
Operating pressure 0.4 bar ... 12 bar